بهترین بازخورد پیامکی با کمترین هزینه و بودجه

شما هم اگه صاحب کسب و کاری هستین حتما تا به حال آوازه پیامک تبلیغاتی به گوشتون خورده ما هم در این مورد توی مقاله هامون کلی حرف زدیم!

به همین دلیل میخوایم به حالت مختصر و کلی بگیم که امروزه ارسال پیامک یکی از موثرترین روش های تبلیغ و آگاهی دادن به مخاطبان و برقراری ارتباط با مشتریان هست . باور نمی کنید؟ کافیه نگاهی به اطرافتون و کله های تو گوشی ها بندازین…!

ولی آیا صاحبان این کسب و کار از این قابلیت به صورت بهینه استفاده می کنند ؟

یا چپ و راست برای ملت پیامک ارسال میکنند !!؟؟

اغلب کسایی که پیامک ارسال می کنند، استراتژی ها و روش های ارسال بهینه پیامک را یا نمی دونن یا رعایت نمی کنن! در نتیجه نه تنها به نتیجه مطلوبی نمی رسند

امروز در این مقاله می خوایم به بررسی ارسال پیامک هدفمند بر اساس کد پستی ، منطقه و محله ، شغل و جنسیت و سن بپردازیم .

البته نا گفته نماند که در ارسال یک اس ام اس موثر و هدفمند ، تنها ملاک نوع ارسال نیست بلکه هنر بازی با کلمات و نوشتن یک متن جذاب تبلیغات پیامکی ، بسیار مهم هست !

چرا باید هدفمند پیامک ارسال کنیم…؟!

تصور کنید آقای ایکس خسته و کوفته از سرکار برگشته و همین که میخواد استراحت کنه با نوتیفیکیشنی مواجه میشه که… بله ! ۳۰ درصد تخفیف آرایشگاه بانو برای کاشت ناخن !

دقیقا در این لحظه نیاز به ارسال هدفمند احساس می شه ! کی دوست نداره با هزینه ای کمتر نتیجه ای بهتر دریافت کنه؟! بنابراین شما باید: «مشتریان هدف خود را شناسایی کنید، دسته بندی کنید و پیامک خود را به آنها ارسال کنید و به این ترتیب در اتلاف هزینه جلوگیری کنید!»

چگونه مخاطبان پیامکی را دسته بندی کنیم؟

در این قسمت ما فرمول جادویی برای اینکار ارائه نمی کنیم ! بلکه کسب و کارتون باید بر طبق ویژگی هایی که داره باید بررسی و دسته بندی بشه! ویژگی هایی از قبیل: رده سنی و جنسیت، شغل، منطقه و محله و یا شهر… که در ادامه میخواهیم توضیحات بیشتری در این موارد خدمتتون ارائه بدیم…

۱- ارسال پیامک بر اساس منطقه و محله و شهر

فرض کنید شما فروشگاه جدیدی را در شهرتان احداث کرده اید و قصد دارید اطرافیان خود را از افتتاح این فروشگاه باخبر سازید.

به نظر شما آیا لازم است به ساکنین دیگر شهرها نیز این پیامک را ارسال کنید؟!

حقیقتا آنها از این پیامک شما استقبالی نخواهند کرد.

توصیه دی اس ام اس پنل در این شرایط استفاده از سرویس پیامک منطقه ای هدفمند می باشد ، چرا که: معرفی برند (شناخته شدن) و همچنین پیداکردن مشتریان هدف گرفتن فیدبک مطلوب و جلوگیری از هدر رفتن هزینه با ارسالی هدفمند برای اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله “ارسال پیامک بر اساس کد پستی مناطق” مراجعه کنید.

۲- ارسال پیامک از روی نقشه به صورت هدفمند

ارسال از روی نقشه یکی از بهترین و پر بازخوردترین امکانات سامانه پیامکی هست.

فرض کنید فردی که در نزدیکی محل کسب و کار شما زندگی می کند با پیامک شما از حضورتان در آنجا مطلع می شود و چی بهتر از این که به شما سر بزند!! برای اینکار هم کافیست پس از انتخاب استان و شهر موردنظر خود منطقه ای را که می خواهید برای آن پیامک ارسال کنید از روی نقشه انتخاب کنید و به تعداد دلخواهی از آنها متنی نوشته و ارسال کنید.

۳- ارسال اس ام اس از طریق دکل ایرانسل (BTS)

سرویسی دیگر برای ارسال پیامک منطقه ای، سرویس ارسال پیامک BTS میباشد.

در این روش ارسال پیامک های تبلیغاتی از طریق دکل های ایرانسل به شماره های افرادی که تا ۷ روز اخیر از نزدیکی آن دکل رد شده اند ، ارسال می شود.

از آنجایی که اپراتور ایرانسل مخاطبان زیادی دارد، فرض کنید میخواهید محصولی جدید را به اطلاع افراد برسانید و در یک لحظه می توانید به تمامی افرادی که در نزدیکی محل کسب و کار شما هستند پیامک ارسال کنید! جالب نیست؟!

۴- ارسال پیام کوتاه برای شغل و اصناف مختلف

یکی دیگر از قابلیت های دی اس ام اس پنل، بانک شماره تلفن مشاغل مختلف می باشد.

در ابتدا باید بگم که هر کسب وکاری با صنف های خاص خودش بیشتر در ارتباط است به عنوان مثال : فرض کنید شما شرکت تولید تجهیزات پزشکی و بیمارستانی دارید، بیشتر با کدام صنف ارتباط برقرار میکنید؟! معلمان یا پزشکان!!؟ قطعا پزشکان!

۵- ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت

همانطور که از ابتدای این مقاله نیز بحث کرده ایم، بعضی از کسب و کارها برای فروش محصولات و یا ارائه خدماتشان منحصر به جنسیت خاصی میباشند. همانطور که پیامک تخفیف آرایشگاه برای آقایون جذابیتی ندارد.

در مقابل پیامک تخفیف کت و شلوار نیز برای خانم ها جذاب نیست! راه حل این کار استفاده از ماژول ارسال سن و جنسیت می باشد. در واقع شما با دسترسی به یانک شماره تلفن سن و جنسیت می توانید مشتریان هدف خود را پیدا کرده و برای آنها پیامک تبلیغاتی ارسال کنید.

برای مطالعه بیشتر جهت نحوه استفاده از این ماژول میتوانید به مقاله “ارسال پیامک با تفکیک سن و جنسیت” مراجعه کنید.

حرفی سخنی…؟!

شما برای جذب مشتریان بیشتر و همچنین حفظ مشتریان نیاز به یک پنل اس ام اس معتبر دارید.

پس از همین اول بهتر است که وقتی می خوایم یک سامانه پیامکی استفاده کنیم، سامانه پیامکی معتبری انتخاب کنیم و با نحوه استفاده از آن به خوبی آشنا باشیم.

مطالب تصادفی
تگ های مطلب
نظرات مربوط به مطلب : بدون دیدگاه